ŠVÝCARSKO - ALPY

Komentář k " ŠVÝCARSKO - ALPY "

Jednoho dne na dálnici v RAKOUSKU při cestě z dovolené z CHORVATSKA, jsem společně s manželkou zatoužil při pohledu na ALPY po tom, podívat se trochu někam víš, než jen ty hory pozorovat z auta.

Debata na toto téma nám vydržela opravdu dlouho a tak vlastně už v autě bylo rozhodnuto, že po příjezdu domů se podíváme na nabídky cestovních kanceláří a uvidíme. Nabídek je všude opravdu hodně, ale když má člověk vybrat tu, která by ho zaujala nejvíc - tak to vůbec není snadné. Protože jinak by musel opravdu reagovat na každou, protože každá nabízí o něco více, než ta předchozí, ale ta předchozí má zase něco zvláštního oproti té původní. Je pravda, že takový zájezd něco stojí, ale v představě nových zážitků jsem v tom neviděl problém. A navíc je pravdou, že v ceně jsou různé vstupy, lanovky, ozubená železnice, ubytování v horském hotelu s plnou penzí, pojištění, cesta autobusem, občerstvení......Bylo rozhodnuto.

Zvolil se zájezd do ŠVÝCARSKÝCH ALP se zaměřením na jízdy v horách ozubnicovou železnicí. Na programu od cestovní kanceláře bylo navštívit SCHILTHORN 2970 m.n.m,ROTHORN 2245 m.n.m, soutěsku AARESCHLUCHT, vodopád RAICHENBACHFALL, vysokohorské jezero GRIMSELSEE a opět zubačkovým vláčkem přes FURKA do městečka GLETSCH.

Zájezd byl vynikající a proto Vás zvu, přečtěte si článek v sekci KOMENTÁŘE K CESTÁM, kde jsem se o něm trochu více rozepsal.