Komentář k "CHORVATSKO - BIOKOVO"

Na jedné z mnoha dovolených v CHORVATSKU, jsem se po rodinné radě starších rozhodl, že využijeme služeb a nabídky našeho hotelu v PODGOŘE a se synem jsem se přihlásil na celodenní výlet na pohoří BIOKOVO a to až do cílové výšky na vrchol Sv.JUR.1762m.n.m. Výlet to byl sice trošku dražšího charakteru, ale bral jsem to jako nějaký tip horské přirášky. A ono to ve finále nebylo jen o tom, dostat se na vrchol hory Sv.JUR, ale bylo to spojené i s prohlídkou tamních horských vesniček, kde nám byl nabídnutý místní alkohol a nebo nám byli ukázány místní políčka, určené na pěstování nejběžnější zeleniny, kterou lze pěstovat v takové výšce a větru. A že vítr tady opravdu foukal - celé toto pohoří je návětrná strana od JADRANSKÉHO moře!!!

Při cestě vzhůru jsem nebyl schopen z mikrobusu vnímat kolik vůbec zatáček a serpentýn jsem potkal. Vždy po nějaké době byla malá přestávka s výkladem a poté se pokračovalo dál. Bylo úžasné se dívat z výšky 1762 m.n.m. dolů přímo na nejslavnější CHORVATSKOU plážovou riviéru - MAKARSKOU. Říká se,že MAKARSKÁ je zahrnuta mezi nejslavnější a nejhezčí pláže světa. Dotyčný je u moře, kde téměř nefouká, protože pláž je pod pohořím. Ale za sebou a to opravdu přímo za sebou, může vnímat tu nádheru horského masivu téměř dva kilometry vysokého. Myslím si, že téměř každý kdo má jen trochu rád hory, zatouží se na tento horský masiv podívat a vidět z té výšky pláže, moře, okolní ostrovy jako je třeba BRAČ a nebo KORČULA.

Nám sice nijak extra nepřálo počasí a těsně na vrcholu přišla bouřka, která nám zabránila některé scenérie vidět tak, jak by bylo potřeba a nebo jak by si člověk na výletě představoval. Ale i tak se mi povedlo nacvakat slušných pár snímků, které jistě zaujmou. Každopádně, kdo by jel na dovolenou do CHORVATSKA na MAKARSKOU - mohu navštívení pohoří BIOKOVO s vrcholem Sv.JUR jen a jen doporučit.

Přečtěte si prosím o mém výletu něco bližšího v sekci KOMENTÁŘE K CESTÁM, kde jsem se rozepsal trochu více.