Komentář k "ITÁLIE - PARK MIRAMARE"

Na jedné dovolené v ITÁLII jsem se rozhodl vzít celou svojí rodinu na výlet z ostrova GRADO  do zámeckého parku MIRAMARE pouhých pár kilometrů od poměrně velké historicky známé námořní křižovatky a hlavně vykládací a nakládací stanice, kterou je již od pradávna město TRIESTETERST.

Tento navštívený zámeček s přilehlým parkem je velice úzce spojený s osobou rakouského arcivévody MAXMILIÁNA, který nechal zámek postavit a to za pouhé čtyři roky v roce 1856 - 1860 a to jako svoje vlastní bydliště pro sebe a svojí rodinu. Není na škodu zde uvádět, že MAXMILIÁN se stal poté také mexickým císařem.  (pozor! MAXMILIÁN - byl bratr FRANTIŠKA JOSEFA I.) Velkou zajímavostí je i to, že v roce 1883 byl správcem zámku jmenován Čech, bývalý polárník a námořní důstojník ve výslužbě pan EDUARD OREL, který zde taky roku 1892 zemřel přirozenou a pohodovou smrtí.

V současné době slouží zámeček jako muzeum a je pod správou italkého ministerstva kultury. V příbřežním okolí zámku je již několik let vyhlášená přírodní rezervace a park je také chráněn jako národní kulturní dědictví ITÁLIE.

Vstup do parku je zdarma - vřele jako výlet doporučuji každému.

K této kapitole není v sekci KOMENTÁŘE K CESTÁM žádný související článek