Komentář k " OHŇOSTROJE ZBLÍZKA "

Jen malá rada pro toho z Vás, kdo budete chtít fotit třeba NOVOROČNÍ ohňostroj.
Musím každého z Vás upozornit, že focení OHŇOSTROJE - je docela náročnou fotooperací. Skoro bych řekl, že jednou z nejnáročnějších.  (a hlavně u ohňostroje nelze moc spekulovat a zkoušet co a jak. Je přece časově omezený. Nikdo nebude čekat, až si všechno seřídíte.)  Přístroj potřebuje mít na fotku dlouhý čas, protože se vše odehrává ve tmě. Čistý snímač. Následně, samozřejmě možnost manuálního nastavení rychlosti závěrky - expozice, manuální - clony, nastavení citlivosti snímku - ISO........atd. Takže,k tomu patří veškeré nádobíčko včetně stativu. Kdo nemá stativ, lze si poradit pevným opřením přístroje třeba někde o nízkou zeď a nebo o nějaký širší klandr. Ale pak je dobré mít v kapse něco jako "ZVEDÁČEK". Já osobně, když nemám sebou stativ, tak používám třeba zapalovač, lze s ním v klidu podložit objektiv (abych třeba fotil o něco výš, kde jsou zrovna dané scény) a druhá ruka mi bohatě stačí na veškeré ovládání přístroje a mačkání spouště. 
Kdo je ale laik a i přesto chce fotit OHŇOSTROJ a netroufne si se zrcadlovkou, doporučuji použít běžný kompakt, řekněme třeba nějakých 15 Mpx, kde si v menu vybere jednoduše "OHŇOSTROJ". Pozor ale, některé kompakty tímto režimem vůbec nedisponují!!!
 
Veškeré ostatní věci s podporou přístroje platí úplně stejně,jako u zrcadlovky. Nesnažte se ale nikdo nikdy fotit na režimy třeba "AUTO", "KRAJINA", "NOČNÍ PORTRÉT"  a nebo jen z ruky bez pevné opory. Nemá to cenu - nenafotíte nic. U kompaktu v režimu "OHŇOSTROJ" se spoušť mačká IHNED po začátku exploze objektu!!! Jen v tento okamžik lze zaznamenat dráhu letu ostatních explodujících předmětů. To samé platí v postatě i u zrcadlovky, u té lze ještě dopilovat manuálně délku závěrky. A nezapomeňte o něco snížit citlivost!!!
 
Doporučuji:ZVOLTE SI PŘÍSTROJ A DRŽTE SE PRAVIDLA  -  PŘI FOCENÍ S NÍM ZA ŽÁDNOU CENU NEPOHNOUT.