Komentář k "POLSKO - OSVĚTIM"

Je ušmudlaný říjnový den, jsem spolu s mojí manželkou na víkendovém pobytu v JESENÍKÁCH v horském hotelu TANEČNICE. Hotel je umístěný v překrásném prostředí, kde za dobré viditelnosti je vidět stovky kilometrů daleko. V tento den ráno jsem ještě těsně po rozednění fotil z hotelového balkonu mlhu v údolí a najednou, když bylo po klasické hotelové snídani v podobě ŠVÉDSKÉHO STOLU a mělo se rozhodovat nad nějakým výletem, zatáhlo se a vypadalo to, že se snad bude i stmívat.

Přemýšlím co dál a sleduji počasí. Dozvídám se, že na POLSKÉ straně JESENÍKŮ je docela obstojně a v průběhu dne by měla jít navíc veškerá oblačnost pryč. Je pravdou, že v hotelu k našemu pobytu máme v ceně i bazén a celý den by se nějak zaplnil, ale připadá mi to trochu zbytečné, zvlášť když máme možnost udělat si výlet do POLSKA. Je tedy rozhodnuto. Bereme foťáky, doklady, nějakou drobnou sváču na cestu a nasedáme do auta. Náš dnešní cíl bude malé městečko OSVĚTIM (AUSWITZ) a v něm VYHLAZOVACÍ KONCENTRAČNÍ TÁBOR - BŘEZINKA (BIRKENAU).

Přečtěte si prosím celý článek v sekci KOMENTÁŘE K CESTÁM.

Nejedná se o příjemné věci, ale dějepis je součástí našeho života a myslím si, že každý by se k tomu měl takto postavit.