Komentář k "NĚMECKO - FRANKFURT NAD MOHANEM"

 
Jednoho červencového dne jsem se rozhodl spolu s manželkou a dětmi, že pojedeme na takovou trošku delší grilovačku asi 500km. K našemu známému, který trvale žije v NĚMECKU ve FRANKFURTU NAD MOHANEM. Kupodivu není to ČECH, jak by někdo mohl předpokládat, ale je to rodilý NĚMEC žijící na periferii města v blízkosti klidné zahrádkářské kolonie. V pátek jsem z práce vypadnul trochu s předstihem a po obědě už jsem doma cpal rodinku do auta. Před třetí hodinou odpoledne bylo poslední zastavení u nás v ČR na hranicích s NĚMECKEM v občerstvení McDONALD a pak už jsem to mastil po dálnici až do cílového umístění naší FELICIE v zahradě u rodinného domku.
 
Bohužel, bylo to v době, kdy se pořádal v  NĚMECKU fotbalový mezinárodní šampionát a tak hned u prvního velkého města, kterým byl  NÜRNBERG začaly kolony. Naštestí to nebylo nic strašného jak zná člověk z televize a po chvilce se jelo dále. Pak už jen WÜRZBURG a už jsem se s FELDOU řítil směrem na FRANKFURT AM MAIN. Cesta byla ale s ohledem na tu vzdálenost vlastně nuda. Všechno jen po dálnici a nebýt těch pár kolon, tak jsem tam byl snad za tři hodiny. Večer pohodová grilovačka s několika známými a se známými našeho známého. No, myslím, že úplně v pohodě tak možná i 20 osob. Spát se šlo samozřejmě až ráno a každý si následný spánek vychutnával skoro až do oběda. Po obědě byla návštěva městského aquparku a lázní snad na tři nebo čtyři hodiny. Parádní a pohodový relax. Sauna, pára, vlny, šlapadlo, klouzačka, opalování a všichni jsme se vyblbli jako malý děti..........
 
Odpoledne byla krátká exkurze po městě. Byl jsem celkem udiven tím, jaké stavby ve FRANKFURTU jsou. Připadal jsem si jako v PRAZE třeba na PANKRÁCI, akorát že ty budovy byly tak třikrát vyšší než ty PANKRÁCKÉ. Divil jsem se, že se mohu jako obyčejný člověk dostat třeba na střechu obchodního domu, kde byl umístěný i dalekohled na mince. Fotek jsem nenacvakal nějak moc, ale i tak pro přiblížení jak FRANKFURT NAD MOHANEM aspoň z části vypadá to myslím docela stačí. Pak už jsme si dali jen klídek před cestou. Domů se jelo až v neděli odpoledne a byla to paráda. Moc na náš výlet s grilováním po pětistech kilometrech vzpomínáme. Za necelých pět hodin jsem byl doma i se všemi výletníky.
 
K této kapitole není v sekci KOMENTÁŘE K CESTÁM umístěn žádný související článek.