Komentář k "CHORVATSKO - PLITVICE"

Na jedné dovolené v CHORVATSKU, tuším že snad někde v okolí BAŠKY VODY jsem se společně se svojí rodinou rozhodl, že si uděláme malou přestávku od slunění a koupání v moři a naplánovali jsme si výlet pár kilometrů do vnitrozemý. Tím výletem jsem zvolil PLITVICKÁ JEZERA.

Cesta uběhla celkem v pohodě i za předpokladu velkého vedra, a to, čím jsem byl společně s mojí rodinou odměněn, nemělo chybu. Byl jsem překvapen tím, co všechno nám národní park PLITVICKÁ JEZERA mohl nabídnout a to nejen ve smyslu přírody. Vesničky nad kaňonem v kopcích jsou totiž i s parkem pod správou UNESCO. A i když se nikdo z nás do těchto vesniček nemohl z časových důvodů podívat, fotografie vystavené v parku nám byly jen a jen přínosem. Možná na jednu stranu i dobře, že v tomto horkém dnu pro nás bylo důležitější se podívat dovnitř do kaňonu, než šplhat po stezkách nad něj.

Cesta nazpět byla navíc trochu zajímavá. Nikdy nedávám do navigace stejnou trasu abych toho poznal co nejvíce a to i za předpokladu delší cesty. A tak jsem najednou projížděl přes rozstřílené vesnice z roku 1991 kdy byla v JUGOSLÁVII válka. Domorodí lidé mě při focení ve vesnicích zastavovali a žádali mě abych fotil to jejich, abych tyto fotky ukázal světu..........(bohužel, ale nejsem novinář) Projížděl jsem lesy, kde byly tabule s nápisy POZOR - MEDVĚD a nebo taky POZOR - MINY. V některých okamžicích jsem v autě ani nedutal a děti na zadních sedadlech už vůbec ne. Dokonce mám pocit, že nebyla puštěná v autě ani žádná muzika.

Přečtěte si prosím v sekci KOMENTÁŘE K CESTÁM trošku delší vyprávění, které jsem PLITVICKÝM JEZERŮM  věnoval.