NĚCO O MÉM FOCENÍ NA UVÍTANOU 

Jak už to bývá, možná potkáte na mých stránkách fotku dobrou, možná ale i špatnou. Možná hezkou, možná i ošklivou. Ale rozhodně jsem to nefotil jen tak, bez myšlenky. Vždy jsem se snažil mít ten výsledek přinejmenším  - dobrý. To rozhodnutí ale bude stejně na Vás všech, kteří se sem podíváte.
Jsou to stránky AMATÉRSKÉHO FOTOGRAFA, který má spjatý s focením celý život. Téměř před 30 lety to všechno začalo a všechno to focení bylo z počátku tvořené technologií POKUS / OMYL. Ale snad jen do doby, než si to člověk začal pamatovat a získal nějakou tu zkušenost do života. Myslím si, že některé snímky jsou opravdu povedené, ale to je samozřejmě jen a jen na Vás.
Nechci, aby někdo tyto webové stránky bral jako moje chlubení, kde jsem byl. Ale jistě chápete, že doma toho člověk moc nenafotí protože chce cestovat a fotit hlavně to, co doma nemá. A tak jsem vyrazil někam za hranice naší vlasti, abych nafotil taky něco jiného. Je tam pár sólo výletů a pár výletů na dovolených. Tak doufám, že se to bude líbit. Tyto místa předpokládám nejsou v mém životě konečná.........rád bych navštívil také NORSKO, ŠVÉDSKO, ISLAND a nebo třeba SICÍLII s pohledem  do kráteru sopky ETNY, případně bych ještě ze zvědavosti popojel lodí kousek dál a prohlídl si další sopku STROMBOLI.
Zároveň, musím každého návštěvníka stránek upozornit, že jsem fascinován historickou černobílou fotografií.
 
U obecných fotek je v KOMENTÁŘÍCH nějaká ta MINI-RADA - snad někomu třeba pomůže........
U větších KATEGORIÍ je už stručný  KOMENTÁŘ na danné téma zvolené KATEGORIE a následně Vás směřuje v případě Vašeho zájmu až do NOVINEK, kde je umístěn obsáhlejší KOMENTÁŘ K CESTÁM s celkovým popisem a vyprávěním.
 
Po shlédnutí stránek - prosím vyplňte anketu. A případně vložte svůj komentář do KNIHY NÁVŠTĚV.
 
 

Anketa

Líbí se Vám moje stránky?

ANO - VÝBORNĚ,JEN TAK DÁL.... (1 565)

92%

NELÍBÍ - JE TO ZTRÁTA ČASU,BOHUŽEL.... (128)

8%

Celkový počet hlasů: 1693

UPOZORNĚNÍ VŠEM NÁVŠTĚVNÍKŮM

Na těchto stránkách se neustále pracuje a proto prosím o Vaši případnou trpělivost. Nevím jak dlouho bude vše trvat, než bude web kompletně hotový ale rozhodně je v plánu webová prezentace zaměřená výhradně na Českou republiku, která si to rozhodně zaslouží.

Postupem času se ale budu aktivně snažit o to, aby na této stránce přibývalo pěkných a zajímavých fotografií ze života okolo nás.

Nebudu nikomu nic slibovat, ale než vyčerpám kapacitu stránek - budu jen fotky přidávat a starat se o to aby bylo na co koukat.

Anketa

Jste zastáncem fotomontáží?

ANO (31)

13%

NE (142)

61%

JAK U KTERÉHO SNÍMKU... (58)

25%

Celkový počet hlasů: 231

MALÝ SLOVNÍČEK "FOTO - POJMŮ"

CLONA = pohyblivý otvor jímž regulujeme množství světla procházející objektivem fotoaparátu na film nebo obrazový snímač.

STATIV = přenosný držák přístroje pro focení na dlouhý čas, dnes většinou z hliníku a v podobě trojnožky, běžná nutnost je zatížit.

OBJEKTIV = jedna čočka, nebo soustava čoček. Opticky mění obraz, přeměňuje vzdálenost světla dopadající na film/senzor přístroje.

ZÁVĚRKA = zařízení umožňující vstup světla na film/senzor na přesně stanovenou dobu. Běžně u zrcadlovvky 1/200 či 1/500 sec.

FILTRY = příslušenství v mnoha kategoriích - většinou na objektiv. Proti UV, neutrální,šedé,barevné,makro,infra,přechodové,nebarevné....

REŽIMY = kdo si zvolí správný režim,je bez práce.Přístroj si udělá vše za něj.Ale neříkejte to před fotografem - řekne Vám,NEPOUŽÍVAT!

Mpx = rozlišení maximální citlivosti senzoru přístroje,označuje počet citlivých buněk na senzoru - může být též u monitoru či displeje.

KONTRAST = hladiny tónu - většinou barevné,může být světlý na tmavém pozadí ale pozor,kontrastovat může i třeba mladý se starým atd.

ZOOM = (česky přiblížení) změna ohniskové vzálenosti členů jednotlivých čoček v objektivu,posunují se vzájemně k sobě a nebo od sebe.

TRANSFOKÁTOR = naprosto stejný pojem jako ZOOM.Lze též objektiv s proměnnou ohniskovou vzdáleností - princip je ale téměř stejný.

STABILIZÁTOR = poměrně náročná součástka,je to doslovně změna (zkrácení) optické cesty z objektivu k vlastnímu senzoru fotoaparátu.

FOTOGRAFIE - výsledek Vaší práce a celkového snažení k nahlédnutí ostatním,nevnucujte to - jen nabídněte,popř.se ptejte na kritiku. 

ZPĚTNÁ VAZBA

Prosím veškeré návštěvníky webu o zpětnou vazbu.
 
 Je pro mne velkým přínosem, když po shlédnutí stránek  navštívíte sekci  KNIHA NÁVŠTĚV, kde stačí jednoduše a stručně popsat co se Vám na stránkách líbilo a co se Vám případně nelíbilo.
 
Upozorňuji, že tato sekce není nijak propojena s Vaším e-mailem, účtem, nemusíte se nikde a nijak registrovat.
Jde jen o zpětnou vazbu pro mne.
 

PLÁNOVANÉ VÝSTAVY NA ROK 2016

 
7.3. - 25.3.2016    Beroun, holandský dům                   (výstava společně s Fotoklubem Beroun, volné téma)
9.10. - 6.11.2016   Skalka, Mníšek pod Brdy                 (výstava společně s Fotoklubem Beroun, téma BEROUNSKO)
17.10. - 4.11.2016   Beroun, holandský dům            (výstava společně s Fotoklubem Beroun, téma MAKRO)
 
V roce 2016 zatím bohužel neplánuji samostatnou autorskou výstavu. 
To se v průběhu roku ale může pochopitelně změnit.

NĚKTERÉ Z POZVÁNEK...

Záznamy: 1 - 13 ze 13

PLÁNOVANÉ VÝSTAVY NA ROK 2017

 
Samostatná autorská výstava   5.1. - 28.2. se koná v Nučicích v Lidovém domě.
(Prosím, pozor na otevírací dobu. Výstava je přístupná pouze při různých akcích v Lidovém domě.)
Tedy cca 2x do týdne.

Tématická výstava  21.6. - 25.9.  pod názvem "Berounka divoká i romantická"  v Domě seniorů TGM v Berouně,
 společně s berounskými fotografy. Tato výstava se nijak nespojuje s Fotoklubem Beroun.
(otevírací doba každý den od 7:00 - 19:00h)
 
14. 3. - 1. 4. 2017 Beroun, holandský dům                                          (výstava společně s Fotoklubem Beroun, volné téma)
9.9. - 10. 9. 2017  Státní Hrad Křivoklát                                                           (výstava společně s Fotoklubem Beroun, téma " LES "
(Tato výstava na Státním Hradě Křivoklátu se konná za podpory a pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana.)
 
2.10. - 21. 10. 2017 Beroun , holandský dům                (výstava společně s Fotoklubem Beroun, téma " MĚSTO A JEHO RUCH "
 
Prosím pozor - vzhledem k úmrtí pana Vladimíra Radila, jednoho ze zakladatelů a dlouholetého člena Fotoklubu Beroun,
 bude výstava v termínu 14. 3 - 1. 4. 2017 věnovaná  jeho památce.
 

PLÁNOVANÉ VÝSTAVY NA ROK 2018

2.3. - 10.6. 2018. Domov seniorů TGM Beroun.                                         Tématická výstava " PŘÍBĚHY LESA"

Společně s berounskými fotografy. Tato výstava se nijak nespojuje s Fotoklubem Beroun.
(otevírací doba každý den od 7:00 - 19:00h)


2.3. - 29.3. 2018 Beroun, holandský dům.                                      (Výstava s fotoklubem Beroun, volné téma.)

                         2.5 - 31.5.  Žebrák, Obecní dům                                                        (Výstava s fotoklubem Beroun, volné téma.)                                          Léto 2018 Státní hrad Křivoklát                                                                (zatím bez záruky, bude doplněno....)      

Autorská výstava na Mořině v Dětském domě  proběhla o víkendu 18. - 24. 6. 2018.  Na tuto výstavu jsem pozval i dlouholetého kolegu, fotografa pana  Ladislava Dvořáka. Tato výstava byla průřezem mojí tvorby za posledních deset let a chctěl jsem návštěvníkům ukázat snímky nejen z domova ale hlavně z různých žánrů fotografie.    

Výstava se uskutečnila v Dětském domě a pro veřejnost byla otevřena o víkendu  23. a 24. 6. 2018 a byla přístupná od 10:00h - 18:00h. Tuto výstavu shlédlo těsně přes 200 návštěvníků a já jim tímto děkuji za vysokou účast.